İşyerimiz 1973 yılında MURTAZA AKAGÜNDÜZ tarafından Şenses Plak adı altında hizmete girmiştir.

İlk yıllarda çok revaçta olan 45'lik ve Long Play Plak satışları yapılmıştır. Daha sonraki yıllarda kasetin piyasaya çıkmasıyla plak devri yavaş yavaş kapanmakta ve kaset satışları büyük bir patlama yapmaktadır. Bu süre içerisinde kendisini günden güne geliştiren işyerimiz siz saygı değer müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi kendisine bir borç bilmiştir.

80’li yılların yarısından sonra ve 90’lı yıllarda kaset satışları büyük bir potansiyel oluşturmuştur. Şenses Bant Kayıt Stüdyosu adıyla Kırşehir'li yöresel sanatçılarımızın ( Veli Ertem, Aydın Çekiç, Zafer Ertaş, Bektaş Akdoğan, Cihan, kemancı Cahit, Vedat Öz, kemancı Sefer, Kazım Kara, Dursun Uçar vs ) albümleri firmamız tarafından üretilmiş ve piyasaya sunulmuştur.

90’lı yılların sonlarına doğru eski plakların yeni yüzü olan cd,müzik piyasasına girmiş ve artık kaset dönemide yerini cd’ye bırakmıştır.

2000’li yılların başlamasıyla günümüz teknolojisi  bilgisayar ve artan haksız kazanç müzik piyasasına çok büyük zararlar vermiştir.Korsan kaset ve cd satışları hem sanatçıların emeğini hemde bu işi piyasaya dağıtan sanata ve emeğe değer veren biz kaset cd satış yerlerinide derinden yaralamıştır. Bilgisayara yenik düşen müzik sektörü artık yerini yine bir müzik kolu olan müzik aletleri satışlarına yöneltmiştir.

       Yaklaşık 30 yıldır müzik aleti satışı yapan firmamız genel ağırlığınıda bu sektöre vermiş bulunmaktadır. İlerleyen yıllarda hizmetlerini geliştiren firmamız Şenses Müzik Market adını almıştır.

Kırşehir'in en eski kuruluşlarından biri olan Şenses Müzik Market müzik piyasasında adından oldukça söz ettirmiş ve ettirmektedir.

Sizlerin desteği ve güveni sayesinde 47. yılını kutlayan firmamız şu an Kırşehir merkezde sizlere hizmet vermeye devam etmektedir.

Bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve güvenden dolayı sizlere teşekkür ediyoruz...

 

Şenses Müzik Market

Aydın Akagündüz